Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Petr Kramný definitivně neuspěl…

3. 06. 2019 11:01:22
Symbolicky dne 30. 7. 2018 podal Petr Kramný návrh na obnovu řízení ve své trestní věci, kde byl pravomocně a vykonatelně odsouzen na 28 let, (zdroj ) za vraždu elektrickým proudem své manželky a dcery.

Souběžně s návrhem na obnovu řízení podal Petr Kramný námitku podjatosti celého senátu 50 T v čele v předsedkyní senátu JUDr. Renátou Gilovou.

Systém je nastaven tak, že o tom zda je, či není senát podjatý rozhoduje ten senát, kterého se námitka podjatosti týká, tedy rozhoduje sám o sobě.

Spolek Šalamoun zásadně akcentuje tu skutečnost, že České republika je poslední země v Evropě, kde o obnově řízení rozhoduje senát, který vynesl ve věci rozsudek v prvním stupni.

Předposlední země, kde o obnově řízení rozhodoval samosoudce nebo senát, který ve věci v prvním stupni vynesl rozsudek, bylo Slovensko. Od novely trestného poriadku z roku 2005, se však v ust. § 397 odst. 2 objevuje zcela zásadní věta:

(2)O návrhu na povolenie obnovy konania, ktoré sa skončilo právoplatným rozhodnutím súdu, rozhoduje iný samosudca alebo iný senát súdu, ktorý vo veci rozhodol v prvom stupni.”

Předsedkyně senátu 50 T JUDr. Renáta Gilová rozhodla tak, (zdroj) že se necítí ve věci podjatá. Proti tomuto rozhodnutí existuje opravný prostředek a to stížnost, kterou posuzuje nadřízený soud a v daném případě tedy Vrchní soud v Olomouci.

Bohužel podle rozvrhu práce dostal věc přidělenu stejný senát, který taktéž ve věci Petra Kramného již rozhodoval a to pravomocným rozsudkem.

Logicky proti tomu, aby námitku posuzoval stejný senát podal Petr Kramný námitku podjatosti, o které jak již víme, zase rozhoduje ten samý senát, které se námitka podjatosti týká a který samozřejmě naprosto předvídatelně konstatoval, že se podjatý necítí.(zdroj)
Proti tomuto rozhodnutí je také přípustná stížnost, kterou posuzuje Nejvyšší soud, který rozhodl, že samozřejmě nikdo podjatý není.

Přitom na případech z doby nedávné je učebnicově vidět, jak změna senátu zásadně, ale zcela zásadně pomůže průchodu spravedlnosti.

Lukáše Nečesaný, nejprve odsouzen na 16 let a po změně senátu, dnes ji pravomocně a vykonatelně zproštěn obžaloby.
David Šnajdr, odsouzen na 10, 5 roku a po změně senátu propuštěn ještě před nařízením obnovy řízení z výkonu trestu, protože vyplývá, že skutek jaksi spáchal někdo úplně jiný.


Petr Kramný tak přes veškerou snahu zůstává v soukolí zejména rodinného klanu manželů Gilových. Kdy JUDr. Karel Gil povoloval v trestní věci Petra Kramného odposlechy s odůvodněním, že je podezření, že svou manželku a dceru otrávil. Bohužel se spletl.

Jeho manželka JUDr. Renáta Gilová odsoudila Petra Kramného, za vraždu elektrickým proudem na 28 let. Z nových znaleckých posudků odborné veřejnosti však vyplývá, že se bohužel také spletla, protože žádná vražda elektrickým proudem se na pokoji 6343 nikdy nestala. (zdroj)
Stejná předsedkyně senátu, tedy JUDr. Renáta Gilová jako jeden ze stěžejních argumentů použila záznam odposlechu, kde má Petr Kramný říci své tetě větu “že mu všechno vyšlo i v tom Egyptě” Spolek Šalamoun má svolení obou aktérů ke zveřejnění inkriminovaného odposlechu v plném rozsahu zde (zdroj ) kde je zjevně patrno, že inkriminovanou větu " mi to všechno vyšlo i v tom Egyptě" Petr Kramný v rozhovoru nikdy neřekl !!!

Na Vrchním soudě v Olomouci v trestní věci Petra Kramného rozhodoval senát JUDr. Václava Čapky, který se dokonce neštítil dehonestovat obhájkyni závěrem, že její způsob obhajoby byl terčem kritiky na konference Unie obhájců na PF v Praze. Bohužel se také spletl, protože terčem kritiky byla slavomanka JUDr. Klára Long Slámová, nikoliv obhájkyně. Jednoduše vyměnil jména, protože se mu to hodilo.

V posledním usnesení VS v Olomouci se opět neštítil JUDr. Václav Čapka dehonestovat znovu obhájkyni, která mu vysloveně leží v žaludku, závěrem že vede kampaň proti Vrchním soudu v Olomouci, zejména na TN.cz.
Třeba jednou nastane doba, kdy těmto soudcům někdo vysvětlí, že v 21 století jsou veškeré záznamy a výstupy dohledatelné nejen na velkém bratrovi google, ale i třeba na youtube.com, ze kterých je zcela patrno, že se senát JUDr. Václava Čapky zase spletl.

Každopádně závěr je takový, že nikdo i přes shora uvedené fatální omyly podjatý není a věc tedy bude v brzké době posuzovat senát 50 T Krajského soudu v Ostravě, pod předsednictvím JUDr. Renáty Gilové.


Spolek Šalamoun nepamatuje za 25 let své činnosti, že důvodem obnovy řízení jsou znalecké posudky ze 4 různých znaleckých odvětví, který zcela zásadně zpochybňují skutkových stav za který je Petr Kramný odsouzen.

Až nastane správný čas, rád bych každého slušného občana pozval na veřejné zasedání, které již podle názvu je veřejné, o obnově řízení v trestní věci Petra Kramného, kde na vlastní oči a uši uvidíte a uslyšíte argumentační sílu odborné elity, té nejlepší kterou v České republice máme, o tom k jak závažným selháním znalců v odvětví soudního lékařství došlo.

Pevně věřím, že pak se na náměstích neobjeví jen 50.000 demonstrujících občanů, ale nejméně 5.000.000, protože pak to má smysl.

Václav Peričevič

místopředseda Spolku Šalamoun

Autor: Vašek Peričevič | pondělí 3.6.2019 11:01 | karma článku: 27.93 | přečteno: 2194x

Další články blogera

Vašek Peričevič

Jmenovací dekret předsedy KS v Brně - pochybnosti

Na základě tiskové zprávy Kanceláře prezidenta republiky (dále jen KPR) ze dne 12. října 2021 jmenoval prezident republiky Miloš Zeman, na základě návrhu ministryně spravedlnosti, JUDr. Milana Čečotku, předsedou Krajského soudu

10.11.2021 v 10:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 92 | Diskuse

Vašek Peričevič

Robert Templ – česká justice a trest smrti

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 Vrchní soud v Praze definitivně potvrdil rozsudek Krajského soudu v Plzni z roku 2007, kterým byl Robert Templ zproštěn obžaloby z dvojnásobné vraždy z roku 2001.

16.10.2021 v 23:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 111 | Diskuse

Vašek Peričevič

Kauza Kramný - chapadla ostravské chobotnice, nové šokující zjištění.

Kdo sledujete největší justiční zločin v novodobých dějinách ČR - kauzu Petra Kramného - víte, že základním stavebním pilířem odsuzujícího rozsudku je znalecký posudek oddělení soudního lékařství, Nemocnice České Budějovice a.s.

20.10.2020 v 9:43 | Karma článku: 12.63 | Přečteno: 542 | Diskuse

Vašek Peričevič

Případ Anety Rodové - vyšetřování skončilo, zapomeňte

Případ Anety Rodové i po 6 letech od inkriminovaných událostí budí zásadní pochybnosti a dnes vám některé představím.

5.8.2020 v 16:15 | Karma článku: 17.96 | Přečteno: 1349 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Ministr izraelské vlády Smotrič a jeho: Palestinci nejsou národ

Největší zdejší přítel Izraele mlčí. Tu a tam mírně zakritizuje úplně jiné a menší prohřešky, ale na ministra Smotriče jaksi nekouká. Přitom jde o chování pravého Putinovského stylu a názorů. Izrael se vydává na ruské scestí.

26.3.2023 v 22:04 | Karma článku: 14.10 | Přečteno: 292 | Diskuse

Zdenek Horner

Úmyslná konstrukce dezinformace?

Minule jsem psal o tom, jak na stránce MVCR, kde se vysvětluje pojem Dezinformace dochází k nešťastné dezinformaci. Autor klíčového textu chce vzbudit dojem, že slovo dezinformace je ruského původu.

22.3.2023 v 15:05 | Karma článku: 28.26 | Přečteno: 602 | Diskuse

Zdenek Horner

Důvěřuj, ale prověřuj aneb Dezinformace v dějinách

Na stránkách MVCR lze nalézt základní informaci o pojmu Dezinformace. Bohužel tato klíčová počáteční informace je vlastně sama dezinformací. Je to velmi smutné a alarmující, jaké odborníky nechá ministerstvo veřejně informovat.

19.3.2023 v 23:15 | Karma článku: 24.85 | Přečteno: 505 | Diskuse

Zdenek Horner

Příčetnost země na rozcestí

Začali jsme kdysi Sametovou revolucí, kdy jsme se kasali, že nejsme jako oni. V nové době jsme se nedokázali vypořádat s neonacisty a dalšími různými hatery. Martin Konvička dodnes učí na JU, ale děkana Ševčíka odvoláme...

15.3.2023 v 3:27 | Karma článku: 32.86 | Přečteno: 547 | Diskuse

Zdenek Horner

Záporná valorizace aneb sáhnout si na kamna

Nabízím vládě a pozornosti konzervativců všech vyznání další nástroj k vyřešení bídy a inflace v naší zemi. Nic za to nechci, protože logickou úvahu není vhodné patentovat, aby k ní byl komplikovaný přístup a nikdo se jí nechopil.

14.3.2023 v 14:03 | Karma článku: 24.62 | Přečteno: 532 | Diskuse
Počet článků 42 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2117

Jsem místopředseda Spolku Šalamoun, který se od roku 1993 snaží poukazovat na pochybení české justice a to v konkrétních případech a lidských osudech.

 
Spolek Šalamoun se zabýval od roku 1993 tisíce případy, kdy v řadě případů se nám justiční pochybení podařilo zvrátit, či v řadě případů dosáhnout např. milosti prezidenta republiky.


Od roku 2015 se velmi intenzivně mj. zabývám kauzou Petra Kramného, která není žádným justičním omylem, ale krystalickým justičním zločinem, který nemá obdoby.

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...