Petr Kramný definitivně neuspěl…

3. 06. 2019 11:01:22
Symbolicky dne 30. 7. 2018 podal Petr Kramný návrh na obnovu řízení ve své trestní věci, kde byl pravomocně a vykonatelně odsouzen na 28 let, (zdroj ) za vraždu elektrickým proudem své manželky a dcery.

Souběžně s návrhem na obnovu řízení podal Petr Kramný námitku podjatosti celého senátu 50 T v čele v předsedkyní senátu JUDr. Renátou Gilovou.

Systém je nastaven tak, že o tom zda je, či není senát podjatý rozhoduje ten senát, kterého se námitka podjatosti týká, tedy rozhoduje sám o sobě.

Spolek Šalamoun zásadně akcentuje tu skutečnost, že České republika je poslední země v Evropě, kde o obnově řízení rozhoduje senát, který vynesl ve věci rozsudek v prvním stupni.

Předposlední země, kde o obnově řízení rozhodoval samosoudce nebo senát, který ve věci v prvním stupni vynesl rozsudek, bylo Slovensko. Od novely trestného poriadku z roku 2005, se však v ust. § 397 odst. 2 objevuje zcela zásadní věta:

(2)O návrhu na povolenie obnovy konania, ktoré sa skončilo právoplatným rozhodnutím súdu, rozhoduje iný samosudca alebo iný senát súdu, ktorý vo veci rozhodol v prvom stupni.”

Předsedkyně senátu 50 T JUDr. Renáta Gilová rozhodla tak, (zdroj) že se necítí ve věci podjatá. Proti tomuto rozhodnutí existuje opravný prostředek a to stížnost, kterou posuzuje nadřízený soud a v daném případě tedy Vrchní soud v Olomouci.

Bohužel podle rozvrhu práce dostal věc přidělenu stejný senát, který taktéž ve věci Petra Kramného již rozhodoval a to pravomocným rozsudkem.

Logicky proti tomu, aby námitku posuzoval stejný senát podal Petr Kramný námitku podjatosti, o které jak již víme, zase rozhoduje ten samý senát, které se námitka podjatosti týká a který samozřejmě naprosto předvídatelně konstatoval, že se podjatý necítí.(zdroj)
Proti tomuto rozhodnutí je také přípustná stížnost, kterou posuzuje Nejvyšší soud, který rozhodl, že samozřejmě nikdo podjatý není.

Přitom na případech z doby nedávné je učebnicově vidět, jak změna senátu zásadně, ale zcela zásadně pomůže průchodu spravedlnosti.

Lukáše Nečesaný, nejprve odsouzen na 16 let a po změně senátu, dnes ji pravomocně a vykonatelně zproštěn obžaloby.
David Šnajdr, odsouzen na 10, 5 roku a po změně senátu propuštěn ještě před nařízením obnovy řízení z výkonu trestu, protože vyplývá, že skutek jaksi spáchal někdo úplně jiný.


Petr Kramný tak přes veškerou snahu zůstává v soukolí zejména rodinného klanu manželů Gilových. Kdy JUDr. Karel Gil povoloval v trestní věci Petra Kramného odposlechy s odůvodněním, že je podezření, že svou manželku a dceru otrávil. Bohužel se spletl.

Jeho manželka JUDr. Renáta Gilová odsoudila Petra Kramného, za vraždu elektrickým proudem na 28 let. Z nových znaleckých posudků odborné veřejnosti však vyplývá, že se bohužel také spletla, protože žádná vražda elektrickým proudem se na pokoji 6343 nikdy nestala. (zdroj)
Stejná předsedkyně senátu, tedy JUDr. Renáta Gilová jako jeden ze stěžejních argumentů použila záznam odposlechu, kde má Petr Kramný říci své tetě větu “že mu všechno vyšlo i v tom Egyptě” Spolek Šalamoun má svolení obou aktérů ke zveřejnění inkriminovaného odposlechu v plném rozsahu zde (zdroj ) kde je zjevně patrno, že inkriminovanou větu " mi to všechno vyšlo i v tom Egyptě" Petr Kramný v rozhovoru nikdy neřekl !!!

Na Vrchním soudě v Olomouci v trestní věci Petra Kramného rozhodoval senát JUDr. Václava Čapky, který se dokonce neštítil dehonestovat obhájkyni závěrem, že její způsob obhajoby byl terčem kritiky na konference Unie obhájců na PF v Praze. Bohužel se také spletl, protože terčem kritiky byla slavomanka JUDr. Klára Long Slámová, nikoliv obhájkyně. Jednoduše vyměnil jména, protože se mu to hodilo.

V posledním usnesení VS v Olomouci se opět neštítil JUDr. Václav Čapka dehonestovat znovu obhájkyni, která mu vysloveně leží v žaludku, závěrem že vede kampaň proti Vrchním soudu v Olomouci, zejména na TN.cz.
Třeba jednou nastane doba, kdy těmto soudcům někdo vysvětlí, že v 21 století jsou veškeré záznamy a výstupy dohledatelné nejen na velkém bratrovi google, ale i třeba na youtube.com, ze kterých je zcela patrno, že se senát JUDr. Václava Čapky zase spletl.

Každopádně závěr je takový, že nikdo i přes shora uvedené fatální omyly podjatý není a věc tedy bude v brzké době posuzovat senát 50 T Krajského soudu v Ostravě, pod předsednictvím JUDr. Renáty Gilové.


Spolek Šalamoun nepamatuje za 25 let své činnosti, že důvodem obnovy řízení jsou znalecké posudky ze 4 různých znaleckých odvětví, který zcela zásadně zpochybňují skutkových stav za který je Petr Kramný odsouzen.

Až nastane správný čas, rád bych každého slušného občana pozval na veřejné zasedání, které již podle názvu je veřejné, o obnově řízení v trestní věci Petra Kramného, kde na vlastní oči a uši uvidíte a uslyšíte argumentační sílu odborné elity, té nejlepší kterou v České republice máme, o tom k jak závažným selháním znalců v odvětví soudního lékařství došlo.

Pevně věřím, že pak se na náměstích neobjeví jen 50.000 demonstrujících občanů, ale nejméně 5.000.000, protože pak to má smysl.

Václav Peričevič

místopředseda Spolku Šalamoun

Autor: Vašek Peričevič | pondělí 3.6.2019 11:01 | karma článku: 27.01 | přečteno: 1802x

Další články blogera

Vašek Peričevič

Kauza: Petr Kramný - "vrah" promluvil.....

Naprosto chladný, neprojevující sebemenší emoce, zcela bezcitný a zejména chladnokrevný, tak popisují média Petra Kramného.

14.6.2019 v 15:13 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 5624 | Diskuse

Vašek Peričevič

Obžalovaní znalci MUDr. Fargaš a MUDr. Matlach, aneb u soudu vždy nahrávejte každé slovo

Spolek Šalamoun sleduje trestní věc obžalovaných lékařů v tzv. kauze "Kramný" přímo v soudní síni a připravil jsem příklad, proč si musíte celé hlavní líčení nezávisle nahrávat, protože je to skutečně "boj" o každé slovo.

21.5.2019 v 12:42 | Karma článku: 21.83 | Přečteno: 1182 | Diskuse

Vašek Peričevič

Kauza: Petr Kramný - objevil se další padělek, tentokrát střev...

Pokud se domníváte, že v kauze Petra Kramného, která skončila pravomocným rozsudkem dne 1. 6. 2016 se po 4 letech neobjeví nějaké nové skutečnosti, jste na hlubokém omylu.

25.4.2019 v 14:25 | Karma článku: 32.07 | Přečteno: 2291 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod? Část 3

Jak už jsem psala dříve – hledala jsem, kterému z nadačních fondů darovat ustřižený cop naší dcery. Jedním z důvodů, proč nám zatím i po půl roce její krásné vlasy leží ve skříni, je i příběh paní B.

22.8.2019 v 8:27 | Karma článku: 12.89 | Přečteno: 272 | Diskuse

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod část 2

„Darovanému koni na zuby nehleď !“ říká se. Vím, že to platí, když něco dostanete. Přesto jsem se rozhodla podívat se na zoubek i jako dárce – ne koňovi, ale těm, kterým jsme chtěli před časem darovat vlasy naší dcery.

21.8.2019 v 8:18 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 705 | Diskuse

Zdenek Horner

Ovčáček premiérem

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Ovčáček ve Strakově akademii u mě vyvolává husí kůži. Tento bezskrupulózní machiavellista dojde ještě k horším výkladům zákonů, než si je dnes ohýbá sám podďábel Babiš.

20.8.2019 v 18:38 | Karma článku: 13.46 | Přečteno: 509 | Diskuse

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod část 1

Možná patříte mezi jedince, kteří vlasy prostě neřeší. Možná si říkáte, že už za Libuše platilo: „dlouhé vlasy = krátký rozum“. Možná své vysoké čelo berete jako známku vysoké inteligence.

20.8.2019 v 16:19 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 793 | Diskuse

Ruda Hlousek

Vojna ... (3.dil)

Zacali jsme chodit tez do sluzeb, bud jako dozorci na rote a nebo pak dozorci hangaru. Dozorci na rote zadna slast nebyla. Furt tam chodili nejaky papalasi ...

19.8.2019 v 1:46 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 387 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2326

Jsem místopředseda Spolku Šalamoun, který se od roku 1993 snaží poukazovat na pochybení české justice a to v konkrétních případech a lidských osudech.

 
Spolek Šalamoun se zabýval od roku 1993 tisíce případy, kdy v řadě případů se nám justiční pochybení podařilo zvrátit, či v řadě případů dosáhnout např. milosti prezidenta republiky.


Od roku 2015 se velmi intenzivně mj. zabývám kauzou Petra Kramného, která není žádným justičním omylem, ale krystalickým justičním zločinem, který nemá obdoby.

Najdete na iDNES.cz