Lukáš Nečesaný jde opět pro 13. rozhodnutí k soudu v jeho trestní věci. Jaké bude?

26. 03. 2019 8:15:46
Případ Lukáše Nečesaného pokračuje ve středu 27. 3. 2019 a to u Vrchního soudu v Praze. Kauza začala dne 21. 2. 2013 přepadením kadeřnice L. B. v Hořicích a bohužel trvá dodnes.

Kauza Lukáše Nečesaného, ač to může být pro mnohé překvapením, má velkou šanci ve středu definitivně skončit. Pokud 8. senát Vrchního soudu v Praze zamítne odvolání státní zástupkyně (Lukáš Nečesaný se z logiky věci do zprošťujícího rozsudku neodvolal), potvrdí Vrchní soud v Praze zprošťující rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové a Lukáš Nečesaný bude pravomocně zproštěn obvinění z pokusu vraždy....

Rozhodnutí Vrchního soudu nabývá právní moci dnem vyhlášení rozhodnutí v soudní síni. Řádný opravný prostředek není proti rozhodnutí Vrchního soudu přípustný.

Takový postup však se znalostí postoje předsedy odvolacího senátu s vysokou mírou pravděpodobnosti, hraničící s jistotou, nepředpokládáme.

A to z těchto důvodů:

Případ Lukáše Nečesaného je nazýván “válkou soudů”, "justičním ping pongem" či “selháním obecných soudů".

Důvod takového stavu lze jednoznačně uchopit a pojmenovat - jmenuje se 8. senát Vrchního soudu v Praze pod předsednictvím JUDr. Jiřího Lněničky s hanlivou přezdívkou “pankrácký kat”. (zdroj)

Není nic platné, že musel ve věci Lukáše Nečesaného zasáhnout dvakrát Nejvyšší soud, který musel napravit pochybení tohoto senátu tím, že jeho rozhodnutí zrušil a dokonce dvakrát propustil Lukáše Nečesaného z výkonu trestu, což je zcela ojedinělé a naprosto nevídané.

Není dále nic platné, že Nejvyšší soud opakovaně podrobil práci 8. senátu Vrchního soudu v Praze naprosto zdrcující kritice, kdy závěr “byl porušen zákon v neprospěch Lukáše Nečesaného” se v usnesení Nejvyššího soudu opakuje několikrát.

Není již vůbec nic platné, že dne 5. 2. 2019 dokonce Ústavní soud rozhodl nálezem (zdroj), že:

I. Usnesením Vrchního soudu v Praze ze dne 28. listopadu 2018 sp. zn. 8 To 68/2018 bylo porušeno ústavně zaručené právo stěžovatele na řádné soudní řízení podle čl. 36 odst. 1 ve spojení s právem na zákonného soudce podle čl. 38 odst. 1 Listiny základních práv a svobod.

II. Usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 28. listopadu 2018 sp. zn. 8 To 68/2018 se ruší.

Není nota bene nic platné, že v tomto nálezu IV. 4091/18 se dokonce objevuje závěr, který má naprosto zásadní vypovídací hodnotu o tom, jak je proces s Lukášem Nečesaným veden. Věta zní:

1.Vrchní soud tedy nad odůvodněním rozsudku krajského soudu vynesl poměrně kategorický závěr (odsudek), který však zjevně neodpovídá jeho skutečnému obsahu.

2. V rozhodování začínají vystupovat i prvky nejen právního hodnocení, nýbrž i emocionální.

Zjednodušeně řečeno, zejména předseda 8. senátu Vrchního soudu v Praze dospěl ke svému vnitřnímu přesvědčení, že Lukáš Nečesaný je pachatel útoku ze dne 21. 2. 2013 a je nutno ho zcela preventivně potrestat.

Pro předsedu senátu JUDr. Jiřího Lněničku nehraje naprosto žádnou roli, že nalézací soud, který provádí dokazování, Lukáše Nečesaného zprostil v plném rozsahu obžaloby.

Není pro něj důležité, jak velmi tvrdé kritice podrobuje jeho práci nadřízený, tedy Nejvyšší soud a vysloveně přes “mrtvoly” raději odebere Lukáše Nečesaného zákonnému soudci a poruší jeho právo na řádné soudní řízení. A to jen proto, aby dosáhl svého velkého vítězství.... vítězství malého muže....

Případ Lukáše Nečesaného vejde do dějin jako učebnicový příklad procesu, který Ústavní soud nazývá naprosto “unfair proces” (čti za každou cenu a vem čert nějaká práva sprostého obžalovaného resp. odsouzeného) a stane se modelovým příkladem na všech právnických fakultách v České republice.

Ve středu u veřejného zasedání na Vrchním soudě v Praze se pravděpodobně nestane nic. Malý velký předseda přece nepřekročí svůj drobný stín a věc s odůvodněním obsahující prázdné floskule, vrátí opět nalézacímu soudu v Hradci Králové.

Pokud tuto naprostou hrůzu české justice, tedy případ Lukáše Nečesaného, neuchopí někdo odpovědný a neprovede třeba namátkový test před zahájením veřejného zasedání (a to certifikovaným přístrojem Drager 7510- zdroj) na přítomnost alkoholu u předsedy senátu, je klidně možné, že se u podobného článku sejdeme v roce 2034 s názvem:

Lukáš Nečesaný jde k soudu pro 46. rozhodnutí v jeho trestní věci. Jaké bude?

Vítejte v právní státě.


Autor: Vašek Peričevič | úterý 26.3.2019 8:15 | karma článku: 24.57 | přečteno: 1063x

Další články blogera

Vašek Peričevič

Obžalovaní znalci MUDr. Fargaš a MUDr. Matlach, aneb u soudu vždy nahrávejte každé slovo

Spolek Šalamoun sleduje trestní věc obžalovaných lékařů v tzv. kauze "Kramný" přímo v soudní síni a připravil jsem příklad, proč si musíte celé hlavní líčení nezávisle nahrávat, protože je to skutečně "boj" o každé slovo.

21.5.2019 v 12:42 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 992 | Diskuse

Vašek Peričevič

Kauza: Petr Kramný - objevil se další padělek, tentokrát střev...

Pokud se domníváte, že v kauze Petra Kramného, která skončila pravomocným rozsudkem dne 1. 6. 2016 se po 4 letech neobjeví nějaké nové skutečnosti, jste na hlubokém omylu.

25.4.2019 v 14:25 | Karma článku: 31.62 | Přečteno: 2066 | Diskuse

Vašek Peričevič

Kauza Roman Ševčík: Proč transparentní účet?

Roman Ševčík je první vězeň v České republice, který se dostal na svobodu po 30 letech. Jeho životní příběh je černou můrou české justice.

20.3.2019 v 10:52 | Karma článku: 26.86 | Přečteno: 1117 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

rozdýchávání; resuscitace kolektivní soudnosti

povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti

26.5.2019 v 11:56 | Karma článku: 4.51 | Přečteno: 266 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Ve volbách se bohužel zapomnělo na mnoho důležitých věcí.

Právě proběhlé volby měly mnoho zvláštností.Sice neútočili teroristé na velbloudech na Staroměstském ani Václavském náměstí,ale děly se věci nevídané.Jako penzionovaný volební komisař předkládám veřejnosti zjištěné skutečnosti.

25.5.2019 v 22:32 | Karma článku: 13.23 | Přečteno: 549 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Ekologie mezi námi - dnes ! Děláme to dobře ?

Normální člověk chápe ekologii jako přírodní proces.Dřive se využilo vše,co příroda dala. Taková zabijačka prasete je plně ekologická. Zpracuje se skoro vše.Dnešní třídění odpadu je hezká věc,jen není realizován ten další krok.

24.5.2019 v 8:46 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 205 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Proč tak usilovně pískají demonstrující v těchto dnech ?

Pustil jsem si přenos ze současných demonstrací v Praze a vůbec jsem nepochopil,jak reagují lidé v davu.Kdykoliv řečník řekl cosi proti Babišovi,Zemanovi či Benešové,dav pískal a křičel jako na povel.

22.5.2019 v 16:06 | Karma článku: 30.18 | Přečteno: 1387 | Diskuse

Libor Popovský

Proč nemohu kritizovat své náboženství?

Článek Majida Rafizadeha "Why Can't I Criticize My Religion?", který vyšel 16. září 2018, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

22.5.2019 v 9:08 | Karma článku: 25.98 | Přečteno: 610 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 25.94 Průměrná čtenost 2186

Jsem místopředseda Spolku Šalamoun, který se od roku 1993 snaží poukazovat na pochybení české justice a to v konkrétních případech a lidských osudech.

 
Spolek Šalamoun se zabýval od roku 1993 tisíce případy, kdy v řadě případů se nám justiční pochybení podařilo zvrátit, či v řadě případů dosáhnout např. milosti prezidenta republiky.


Od roku 2015 se velmi intenzivně mj. zabývám kauzou Petra Kramného, která není žádným justičním omylem, ale krystalickým justičním zločinem, který nemá obdoby.

Najdete na iDNES.cz