Lukáš Nečesaný - únik informací z Vrchního soudu - záhada vyřešena

7. 12. 2018 13:18:20
Dne 28. 11. 2018 v neveřejném zasedání rozhodoval Vrchní soud v Praze v senátu 8 To v trestní věci Lukáše Nečesaného.

Dne 30. 11. 2018 přinesla média informaci o tom, že Vrchní soud v Praze jednal a rozhodnul. Spolek Šalamoun zaujalo, že jako jediné médium a to veřejnoprávní Česká televize přinesla na své webové stránce zpravodajství (zde) také informaci navíc, a to výrokovou část tohoto usnesení, že z věci byl nadále vyloučen senát v čele s předsedajícím soudcem JUDr. Mjartanem, který Lukáše Nečesaného zprostil 2x obžaloby.Je totiž zcela neakceptovatelné, aby se jakýkoliv sprostý podezřelý občan dozvídal výrokové části usnesení ve své trestní věci nejdříve z médií.Spolek Šalamoun kontaktoval dne 3. 12. 2018 mluvčí Vrchního soudu v Praze JUDr. Simonu Heránovou Ph.D. s dotazem, zda to skutečně byla ona, kdo České televizi sdělil výrokovou část usnesení. Mluvčí korektně konstatovala, že obsah usnesení nemůže sdělovat médiím, dokud s ním nejsou seznámeni účastníci řízení. (jedná se o běžnou formulku, kterou používají všichni mluvčí)

Dne 4. 12. 2018 mluvčí JUDr. Heránová ve snaze bránit hrad a svého zaměstnavatele, tedy Vrchní soud v Praze, se snažila Spolek Šalamoun svést na nesprávnou cestu sdělením vycházejíce patrně z jejích předchozích zkušeností, že obsah výrokové části usnesení mohlvykecat” také Krajský soud v Hradci Králové, Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové a ne jen tedy Vrchní soud v Praze.


Mluvčí JUDr. Heránová trochu podcenila Spolek Šalamoun, protože ten neváhal a dne 5. 12. 2018 si ověřil informaci u mluvčího Krajského soudu v Hradci Králové Mgr. Kulhánka, který konstatoval, že spis včetně obsahu inkriminovaného usnesení byl Krajskému soudu doručen až dne 3. 12. 2018 a tudíž nemohl dne 30. 11. 2018 komentovat obsahovou ani výrokovou část usnesení Vrchního soudu v Praze, protože jeho obsah prostěNEZNAL.
Korektně je nutno uvést, že to nemohla komentovat ani krajská státní zástupkyně, protože ani ona obsah usnesení dne 30.11. 2018 neznala.

Velmi jednoduchou vylučovací metodou je tedy zcela zřejmé, že informace unikla dne 30. 11. 2018 z Vrchního soudu v Praze, protože žádná jiná strana či účastník řízení obsah a zejména výrokovou částneznal ani znát nemohl.
Ani Krajský soud v Hradci Králové ani Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové NEMÁ přístup do databáze rozhodnutí Vrchního soudu v Praze.

V neveřejném zasedání, ve kterém Vrchní soud v Praze rozhodl se neveřejné jmenuje proto, že se jej nezúčastnil ani Lukáš Nečesaný, ani jeho obhájci, ale ani státní zástupce, či veřejnost nebo média. V kanceláři, zpravidla předsedy senátu, se u kávy sejde senát 8 To ve složení JUDr. Jiří Lněnička, JUDr. Pavla Augustínová a JUDr. Petr Smrž a protokolující úřednice senátu 8 To. Podle rozvrhu práce v listopadu 2018 je protokolující úřednice senátu 8 To paní K. B. (celé jméno je Spolku známo, ale není nutné jej uvádět).

Spolek v rámci naprosté korektnosti ověřil u protokolující úřednice senátu 8 To K. B. zda to byla ona, kdo poskytl České televizi obsah výrokové části usnesení. Zkušená úřednice soudní správy konstatovala velmi přesvědčivě, že nejenže s nikým z České televize nehovořila, nikdo se jí na nic nedotazoval, ale především, že oni takové informace vůbec poskytovat nesmí, jelikož to vždy komentuje soudce nebo tisková mluvčí. Dle shora uvedeného víme, že tisková mluvčí to vyloučila... kdo zbývá?

Nemá smysl pátrat dál, kdo z členů senátu 8 To informaci sdělil, stejně se nikdo nepřizná. Nemá ani smysl žádat předsedu Vrchního soudu v Praze, aby věc prošetřil, protože stejně nic neprošetří. V souvislosti s trestním stíháním soudce téhož soudu Elishera, lze mít velmi důvodně za to, že má zcela jiné starosti.

Není potřeba v tomto naprosto bezprecedentním úniku informací z Vrchního soudu v Praze hledat nějaké složité konspirační teorie a vysvětlení může být vcelku jednoduché. Jedním z těch vysvětlení, může být dle našeho názoru skutečnost, že soudy jsou permanentně přetížené, třeba si senát 8 To nebyl jist, že předmětné usnesení, kde skutečně byl vyloučen senát a soudce Mjartan bude doručeno Lukáši Nečesanému do Vánoc a proč mu nezkazit již druhé vánoce tím, že nejenže se opět ruší zprošťující rozsudek, ale pro jistotu se změní celý senát, protože se Vrchnímu soudu v Praze nelíbí, že za dané důkazní situace stále nechce Lukáše Nečesaného odsoudit.

Jedna z úvah předsedy senátu Vrchního soudu v Praze JUDr. Jiřího Lněničky (u laické veřejnosti s přezdívkou Pankrácký kat) je taková, že doufá, že nový senát v novém řízení vyhodnotí důkazy jinak než senát předchozí. To již není jen úvaha, ale učebnicový příklad návodu, jak odsoudit Lukáše Nečesaného za každou cenu.

Vítejte v právním státě.

Autor: Vašek Peričevič | pátek 7.12.2018 13:18 | karma článku: 33.29 | přečteno: 2084x

Další články blogera

Vašek Peričevič

Kauza: Petr Kramný - "vrah" promluvil.....

Naprosto chladný, neprojevující sebemenší emoce, zcela bezcitný a zejména chladnokrevný, tak popisují média Petra Kramného.

14.6.2019 v 15:13 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 5624 | Diskuse

Vašek Peričevič

Petr Kramný definitivně neuspěl…

Symbolicky dne 30. 7. 2018 podal Petr Kramný návrh na obnovu řízení ve své trestní věci, kde byl pravomocně a vykonatelně odsouzen na 28 let, (zdroj ) za vraždu elektrickým proudem své manželky a dcery.

3.6.2019 v 11:01 | Karma článku: 27.01 | Přečteno: 1802 | Diskuse

Vašek Peričevič

Obžalovaní znalci MUDr. Fargaš a MUDr. Matlach, aneb u soudu vždy nahrávejte každé slovo

Spolek Šalamoun sleduje trestní věc obžalovaných lékařů v tzv. kauze "Kramný" přímo v soudní síni a připravil jsem příklad, proč si musíte celé hlavní líčení nezávisle nahrávat, protože je to skutečně "boj" o každé slovo.

21.5.2019 v 12:42 | Karma článku: 21.83 | Přečteno: 1182 | Diskuse

Vašek Peričevič

Kauza: Petr Kramný - objevil se další padělek, tentokrát střev...

Pokud se domníváte, že v kauze Petra Kramného, která skončila pravomocným rozsudkem dne 1. 6. 2016 se po 4 letech neobjeví nějaké nové skutečnosti, jste na hlubokém omylu.

25.4.2019 v 14:25 | Karma článku: 32.07 | Přečteno: 2291 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod? Část 3

Jak už jsem psala dříve – hledala jsem, kterému z nadačních fondů darovat ustřižený cop naší dcery. Jedním z důvodů, proč nám zatím i po půl roce její krásné vlasy leží ve skříni, je i příběh paní B.

22.8.2019 v 8:27 | Karma článku: 12.89 | Přečteno: 272 | Diskuse

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod část 2

„Darovanému koni na zuby nehleď !“ říká se. Vím, že to platí, když něco dostanete. Přesto jsem se rozhodla podívat se na zoubek i jako dárce – ne koňovi, ale těm, kterým jsme chtěli před časem darovat vlasy naší dcery.

21.8.2019 v 8:18 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 705 | Diskuse

Zdenek Horner

Ovčáček premiérem

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Ovčáček ve Strakově akademii u mě vyvolává husí kůži. Tento bezskrupulózní machiavellista dojde ještě k horším výkladům zákonů, než si je dnes ohýbá sám podďábel Babiš.

20.8.2019 v 18:38 | Karma článku: 13.46 | Přečteno: 509 | Diskuse

Vlasta Hurtová

Dlouhovláskový podvod část 1

Možná patříte mezi jedince, kteří vlasy prostě neřeší. Možná si říkáte, že už za Libuše platilo: „dlouhé vlasy = krátký rozum“. Možná své vysoké čelo berete jako známku vysoké inteligence.

20.8.2019 v 16:19 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 793 | Diskuse

Ruda Hlousek

Vojna ... (3.dil)

Zacali jsme chodit tez do sluzeb, bud jako dozorci na rote a nebo pak dozorci hangaru. Dozorci na rote zadna slast nebyla. Furt tam chodili nejaky papalasi ...

19.8.2019 v 1:46 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 387 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2326

Jsem místopředseda Spolku Šalamoun, který se od roku 1993 snaží poukazovat na pochybení české justice a to v konkrétních případech a lidských osudech.

 
Spolek Šalamoun se zabýval od roku 1993 tisíce případy, kdy v řadě případů se nám justiční pochybení podařilo zvrátit, či v řadě případů dosáhnout např. milosti prezidenta republiky.


Od roku 2015 se velmi intenzivně mj. zabývám kauzou Petra Kramného, která není žádným justičním omylem, ale krystalickým justičním zločinem, který nemá obdoby.

Najdete na iDNES.cz