Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Petr Kramný vinen či nevinen IV.

16. 08. 2017 14:58:17
Další díl z volného pokračování trestní věci Petra Kramného. Dnes se budu zabývat tzv. rozšířenou sebevraždou", kterou chtěl Petr Kramný spáchat s poukazem na to, jak lze k takovému závěru dospět, a jak jej lze prokázat.

Úvodem si dovolím trochu edukace v odsuzujícím rozsudku je platná jen tzv. výroková věta, kterou odvoláním lze napadnout výrokovou část rozhodnutí, jednotlivý výrok nebo jeho vedlejší ustanovení. Odvolání jen proti odůvodnění rozhodnutí je nepřípustné.

Dle odsuzujícího rozsudku Petra Kramného zní výroková věta ..." se odhodlal k realizaci svých dřívějších úvah o spáchání rozšířené sebevraždy tak, že si připravil nezjištěný elektrický vodivý prostředek, který v časovém rozpětí od 22:00 hodin dne 28.7.2013 do večerních hodin dne 29.7.2013...".

Petr Kramný dle otevřených zdrojů je první občan ČR, kterých chtěl spáchat tzv. rozšířenou sebevraždu elektrickým proudem. Žádný jiný případ, či pokus, rozšířené sebevraždy el. proudem se mi nepodařilo dohledat.

Z mého pohledu, již sama použitá terminologie tzv. rozšířené sebevraždy je chybná. Vycházím z odborných publikací, kdy za zmínku stojí zejména :

VIEWEGH, Josef.Sebevražda a literatura. Brno:,Psychologický ústav AVČR, 1996, s.

Podle našeho názoru je vhodné považovat za rozšířenou sebevraždu pouze takové jednání, v němž všichni zúčastnění mají v úmyslu – alespoň před vlastním činem – dobrovolně zemřít. Vražda s následnou sebevraždou (v níž vražděná osoba odmítá zemřít) je zvláštním druhem kombinovaného agresivního jednání, nikoli rozšířenou sebevraždou.“Viewegh tedy zcela odmítá hovořit o skupinové sebevraždě v případě, kdy alespoň jedna z osob s takovým jednáním nesouhlasila, ale byla k ní donucena.

Stav, že by se na tzv. rozšířené sebevraždě domluvil s manželkou nebo snad s dcerou se nepodařilo prokázat a lze takovou domluvu považovat za zcela absurdní a neexistuje pro takový závěr naprosto žádný důkaz. Provedeným dokazováním nebyla zjištěna naprosto žádná indicie, že chce rodina Kramných, rukou společnou a nerozdílnou dobrovolně odejít z toho světa. Takové zjištění je však v hrubém rozporu s vlastní definicí tzv. rozšířené sebevraždy, která předpokládá dobrovolnou domluvu.

Po nálezu mrtvých Moniky a Kláry Kramných egyptská policie tzv. právní pomocí, požádala Policii České republiky o šetření vztahů v rodině Petra Kramného. P ČR provedla operativní šetření, které lze charakterizovat jako výslech, sousedů, známých, kamarádů a spolupracovníků a učinila závěr, že se jednalo o vcelku harmonické manželství a tento závěr odeslala do Egypta. Ani zde se nenašla jakákoliv, a to i sebemenší indicie o dobrovolném odchodu ze tohoto světa.

V obecné rovině je dostatečně odborně popsáno, chování sebevrahů kdy chci akcentovat tyto body:

- sebevrah neplánuje budoucnost

- sebevrah nezakrývá stopy

- 9 z 10 sebevrahů vysílá signály o možné sebevraždě.

Ani do tohoto modelu Petr Kramný vůbec nezapadá, protože provedením dokazováním bylo bezpečně prokázáno:

- naplánoval si pracovní směny, po návratu z Egypta

- plánoval dovolenou na Slovenska, kam na rozdíl od Egypta, chtěl opravdu jet.

- začal si vyřizovat hypotéku na jejich vysněný dům.

Obžaloba vědoma si naprosté důkazní nouze přišla s verzí, že k rozhodnutí ke spáchání rozšířené sebevraždy dospěl Petr Kramný až v Egyptě, kdy důvodem mělo být po 3 dnech dovolené odcizení a zejména ta skutečnosti, že neměl s Monikou za poslední 3 týdny intimní styk.

Velmi pečlivě jsem hledal, ale nenašel žádnou studii o tomto vzorci chování a budu tak improvizovat jen ze své zcela osobní zkušenosti. Jsem na rozdíl od Petra Kramného skoro 20 let ženatý, ze zkušenosti své, známých, kamarádů, přátel a milenek si dovolím konstatovat, že pokud je důvodem rozšířené sebevraždy ta skutečnost, že nemám s manželkou 3 týdny intimní styk, tak při tomto vzorci chování jsem skálopevně přesvědčen, že by nejméně 1/2 manželek v České republice byla dávno po smrti.

Dalším a to velmi důležitým faktorem, jsou videa a fotografie rodiny Kramných pořízené v Egyptě od 25-27.7.2013. Je na nich vidět spokojená rodina na své vysněné dovolené a zejména "vysmátá " Klárka, která jezdí po tobogánech. Na SMS dotaz babičky " jak se tam holky máte" malá Klárka SMS zprávou odpovídá " Babíí je to tady super"

Z provedeného dokazování je prokázáno, že žádný ze svědků neslyšel na pokoji 6343 žádné hádky či rozepře a podle výpovědí dalších rekreantů se jednalo o spokojenou rodinku.

Pokud by Petra Kramný nebo Monika Kramná sdílel na dnešním fenoménu sociální síti Facebook status " Cítí se nešťastně" byl by to zcela nepochybně naprosto stěžejní důkaz obžaloby, jenže ani jeden nic takového neudělal....!

Možná se stejně jako já budete ptát na základě tedy čeho dospěl soud k závěru, že chtěl dle výrokové věty Petr Kramný spáchat rozšířenou sebevraždu?

K takovému závěru neexistuje nejenže žádný důkaz, ale ani sebemenší kilometr vzdálená indície, je to naprosto čirý výmysl, který se objevuje v rozsudcích všech soudů.

Autor: Vašek Peričevič | středa 16.8.2017 14:58 | karma článku: 23.87 | přečteno: 1121x

Další články blogera

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen VI.

Chci Vás dnes seznámit s dokumentem, který nám slouží v základních bodech, jako argumentace o pochybnostech v trestní věci Petra Kramného.

23.10.2017 v 13:16 | Karma článku: 20.33 | Přečteno: 682 | Diskuse

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen V.

Další z volného pokračování článků na téma trestní věci Petra Kramného, kde jsem s ohledem na neuvěřitelnou řadu mýtů a lži a fabulací připravil souhrn časové smyčky z mého pohledu těch nejdůležitějších faktů:

8.9.2017 v 14:32 | Karma článku: 16.84 | Přečteno: 821 | Diskuse

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen? III.

Kdy vůbec zemřely Monika a Klára Kramné? Je jeden z dalších otazníků v trestní věci Petra Kramného a další zásadní pochybnost.

24.7.2017 v 16:32 | Karma článku: 34.36 | Přečteno: 3916 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Martin Kavka

Český národ je uvědomělý, vadí mu církevní restituce, ale již ne vlastní minulost

Nedávno na iDnes vyšel článek, odkaz pod blogem, o hospodaření Církve a jejich investicích. Ukazuje se, že Církev se snaží být nejen dobrým hospodářem, ale investuje do vzdělání a sociální pomoci.

24.11.2017 v 16:34 | Karma článku: 27.64 | Přečteno: 705 | Diskuse

Josef Hradecký

Velké panoptikum.

Nejsem ani politolog,politik pouze snad normální volič. Proto žádám poslance. Makejte a nechte těch zbytečných keců..

23.11.2017 v 17:18 | Karma článku: 23.60 | Přečteno: 413 | Diskuse

Karel Trčálek

Vrtění psem a srebrenické horory

Být člověk je nejkrutějším božím trestem, ano, být člověkem je za trest. Kdoví, čím vším jsme se provinili ve svých minulých životech a existencích, že byli jsme takto potrestáni

22.11.2017 v 14:35 | Karma článku: 13.76 | Přečteno: 852 | Diskuse

Ladislav Větvička

Srebrenicke horory a vrtěni psem...

Medyjalni scena je jasna. Vlevo hodny Bosňak, vpravo zly Srb. Hodny Bosňak se pětrazy denně modli a střila do vzduchu. Zly Srb se na Bosňaka tři roky krvežiznivě diva, a pak mu během třech dnu zebere flintu, zmuchla kobereček,

22.11.2017 v 11:11 | Karma článku: 47.63 | Přečteno: 9575 | Diskuse

Ladislav Větvička

Kosovo neni žadne Srbsko

Když se jakysik kmen chce usadit a udržet na jakemsik uzemi, musi splňovat tři předpoklady: 1. přiměřeně suložit, 2. přiměřeně terorizovat a 3. mět přiznivu geopolitycku situaci.

21.11.2017 v 11:11 | Karma článku: 45.07 | Přečteno: 5482 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1716

Nezávislý autor, který se zajímá o některé trestní kauzy a to pohledem nestranné osoby, se snahou dobrat se objektivní pravdy...Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.