Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Petr Kramný vinen či nevinen IV.

16. 08. 2017 14:58:17
Další díl z volného pokračování trestní věci Petra Kramného. Dnes se budu zabývat tzv. rozšířenou sebevraždou", kterou chtěl Petr Kramný spáchat s poukazem na to, jak lze k takovému závěru dospět, a jak jej lze prokázat.

Úvodem si dovolím trochu edukace v odsuzujícím rozsudku je platná jen tzv. výroková věta, kterou odvoláním lze napadnout výrokovou část rozhodnutí, jednotlivý výrok nebo jeho vedlejší ustanovení. Odvolání jen proti odůvodnění rozhodnutí je nepřípustné.

Dle odsuzujícího rozsudku Petra Kramného zní výroková věta ..." se odhodlal k realizaci svých dřívějších úvah o spáchání rozšířené sebevraždy tak, že si připravil nezjištěný elektrický vodivý prostředek, který v časovém rozpětí od 22:00 hodin dne 28.7.2013 do večerních hodin dne 29.7.2013...".

Petr Kramný dle otevřených zdrojů je první občan ČR, kterých chtěl spáchat tzv. rozšířenou sebevraždu elektrickým proudem. Žádný jiný případ, či pokus, rozšířené sebevraždy el. proudem se mi nepodařilo dohledat.

Z mého pohledu, již sama použitá terminologie tzv. rozšířené sebevraždy je chybná. Vycházím z odborných publikací, kdy za zmínku stojí zejména :

VIEWEGH, Josef.Sebevražda a literatura. Brno:,Psychologický ústav AVČR, 1996, s.

Podle našeho názoru je vhodné považovat za rozšířenou sebevraždu pouze takové jednání, v němž všichni zúčastnění mají v úmyslu – alespoň před vlastním činem – dobrovolně zemřít. Vražda s následnou sebevraždou (v níž vražděná osoba odmítá zemřít) je zvláštním druhem kombinovaného agresivního jednání, nikoli rozšířenou sebevraždou.“Viewegh tedy zcela odmítá hovořit o skupinové sebevraždě v případě, kdy alespoň jedna z osob s takovým jednáním nesouhlasila, ale byla k ní donucena.

Stav, že by se na tzv. rozšířené sebevraždě domluvil s manželkou nebo snad s dcerou se nepodařilo prokázat a lze takovou domluvu považovat za zcela absurdní a neexistuje pro takový závěr naprosto žádný důkaz. Provedeným dokazováním nebyla zjištěna naprosto žádná indicie, že chce rodina Kramných, rukou společnou a nerozdílnou dobrovolně odejít z toho světa. Takové zjištění je však v hrubém rozporu s vlastní definicí tzv. rozšířené sebevraždy, která předpokládá dobrovolnou domluvu.

Po nálezu mrtvých Moniky a Kláry Kramných egyptská policie tzv. právní pomocí, požádala Policii České republiky o šetření vztahů v rodině Petra Kramného. P ČR provedla operativní šetření, které lze charakterizovat jako výslech, sousedů, známých, kamarádů a spolupracovníků a učinila závěr, že se jednalo o vcelku harmonické manželství a tento závěr odeslala do Egypta. Ani zde se nenašla jakákoliv, a to i sebemenší indicie o dobrovolném odchodu ze tohoto světa.

V obecné rovině je dostatečně odborně popsáno, chování sebevrahů kdy chci akcentovat tyto body:

- sebevrah neplánuje budoucnost

- sebevrah nezakrývá stopy

- 9 z 10 sebevrahů vysílá signály o možné sebevraždě.

Ani do tohoto modelu Petr Kramný vůbec nezapadá, protože provedením dokazováním bylo bezpečně prokázáno:

- naplánoval si pracovní směny, po návratu z Egypta

- plánoval dovolenou na Slovenska, kam na rozdíl od Egypta, chtěl opravdu jet.

- začal si vyřizovat hypotéku na jejich vysněný dům.

Obžaloba vědoma si naprosté důkazní nouze přišla s verzí, že k rozhodnutí ke spáchání rozšířené sebevraždy dospěl Petr Kramný až v Egyptě, kdy důvodem mělo být po 3 dnech dovolené odcizení a zejména ta skutečnosti, že neměl s Monikou za poslední 3 týdny intimní styk.

Velmi pečlivě jsem hledal, ale nenašel žádnou studii o tomto vzorci chování a budu tak improvizovat jen ze své zcela osobní zkušenosti. Jsem na rozdíl od Petra Kramného skoro 20 let ženatý, ze zkušenosti své, známých, kamarádů, přátel a milenek si dovolím konstatovat, že pokud je důvodem rozšířené sebevraždy ta skutečnost, že nemám s manželkou 3 týdny intimní styk, tak při tomto vzorci chování jsem skálopevně přesvědčen, že by nejméně 1/2 manželek v České republice byla dávno po smrti.

Dalším a to velmi důležitým faktorem, jsou videa a fotografie rodiny Kramných pořízené v Egyptě od 25-27.7.2013. Je na nich vidět spokojená rodina na své vysněné dovolené a zejména "vysmátá " Klárka, která jezdí po tobogánech. Na SMS dotaz babičky " jak se tam holky máte" malá Klárka SMS zprávou odpovídá " Babíí je to tady super"

Z provedeného dokazování je prokázáno, že žádný ze svědků neslyšel na pokoji 6343 žádné hádky či rozepře a podle výpovědí dalších rekreantů se jednalo o spokojenou rodinku.

Pokud by Petra Kramný nebo Monika Kramná sdílel na dnešním fenoménu sociální síti Facebook status " Cítí se nešťastně" byl by to zcela nepochybně naprosto stěžejní důkaz obžaloby, jenže ani jeden nic takového neudělal....!

Možná se stejně jako já budete ptát na základě tedy čeho dospěl soud k závěru, že chtěl dle výrokové věty Petr Kramný spáchat rozšířenou sebevraždu?

K takovému závěru neexistuje nejenže žádný důkaz, ale ani sebemenší kilometr vzdálená indície, je to naprosto čirý výmysl, který se objevuje v rozsudcích všech soudů.

Autor: Vašek Peričevič | středa 16.8.2017 14:58 | karma článku: 23.56 | přečteno: 1069x

Další články blogera

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen V.

Další z volného pokračování článků na téma trestní věci Petra Kramného, kde jsem s ohledem na neuvěřitelnou řadu mýtů a lži a fabulací připravil souhrn časové smyčky z mého pohledu těch nejdůležitějších faktů:

8.9.2017 v 14:32 | Karma článku: 16.32 | Přečteno: 740 | Diskuse

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen? III.

Kdy vůbec zemřely Monika a Klára Kramné? Je jeden z dalších otazníků v trestní věci Petra Kramného a další zásadní pochybnost.

24.7.2017 v 16:32 | Karma článku: 34.20 | Přečteno: 3872 | Diskuse

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen? II.

Jiný pohled na trestní věc Petra Kramného, aneb stačí rozsudek k tomu, aby si někdo udělal názor podložený fakty, protože podle "ksichtu" nelze soudit....paní Müllerová http://marcelamullerova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=612487

19.7.2017 v 21:00 | Karma článku: 29.31 | Přečteno: 2021 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Adam Mikulášek

Chci povinný trénink empatie na školách

Empatie = schopnost vcítit se do jiného člověka a snažit se porozumět tomu, jak myslí a co cítí. Můžete namítnout, že empatie se „nedá naučit“. Ovšem není to tak úplně pravda. Je to podobné jako u svalů.

25.9.2017 v 18:37 | Karma článku: 12.46 | Přečteno: 226 | Diskuse

Milada Šnajdrová

Mýty o neziskovkách - Politické neziskovky

Mýtus: Nikým nevolené politické neziskovky prosazují své vlastní zájmy, aktivisté přikazují politikům a nám všem, co je jediné správné.

25.9.2017 v 12:30 | Karma článku: 12.64 | Přečteno: 949 |

Most mezi námi

Krok za krokem aneb kam jsme za rok došli

Říká se, že když budete postupovat hezky krůček po krůčku, třebas pomalu, ale hlavně soustavně, zaručeně dojdete ke svému cíli.

25.9.2017 v 8:30 | Karma článku: 4.69 | Přečteno: 145 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Cla, sankce, dotace a nová ekonomika

Již se zvěřejňují katastrofické scénáře v souvislosti s Brexitem.Každá strana přináší vlastní argumenty přechodu do nevyzkoušené fáze. Z pohledu většinové společnosti v EU jde asi o krok špatným směrem.

24.9.2017 v 8:34 | Karma článku: 5.77 | Přečteno: 182 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Na dlani chlup většinou nenajdeš. A kdo ho vlastně hledá?

Blížící si volby ukazují problémy v plné nahotě. Sice většina odpůrců Babiše a ANO vykřikují něco o tom všeobecném kradnutí, tak skutek jaksi utek.Penzijní reforma je prý nevyhnutelná, jen ty finanční prostředky chybějí.

23.9.2017 v 17:38 | Karma článku: 10.70 | Přečteno: 330 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 25.85 Průměrná čtenost 1925

Nezávislý autor, který se zajímá o některé trestní kauzy a to pohledem nestranné osoby, se snahou dobrat se objektivní pravdy...Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.